close
دانلود آهنگ جدید
پایان نامه ارشد درباره:نقش مددکاری اجتماعی در پیشگیری از جرم با نگاه به قانون ...

خانه | پست الکترونیک | آرشیو

دانلود فایل های آموزشی

دانلود نمونه سوال فایل های آموزشی و پژوهشی نقد و بررسی مظالب دانشگاهی پروژه های داشجویی تحقیق و مقاله


پایان نامه ارشد درباره:نقش مددکاری اجتماعی در پیشگیری از جرم با نگاه به قانون ...

برای دیدن بقیه پایان نامه های حقوق اینجا کلیک کنید

 

 

 

 

 

 

«فهرست مطالب»

فصل نخست: کلیات پژوهش

فصل چهارم: تجزیه و تحلیل داده‌ها

فصل پنجم: نتیجه گیری و پیشنهادهای تحقیق

 

چکیده:

مسئله و هدف: بر خلاف گذشته كه نقش مددكاران اجتماعي دستگيري از افـراد نيازمنـد جامعـه بـوده امـروزه هدف مددكاري اجتماعي افزايش كيفيت زندگي همة افـراد جامعـه و پیشگیری از جرم اسـت. خـدمات مـددكاري اجتمـاعي شـامل خدمات رفاهي و خدمات توان بخشي براي همة گروه‌هاي سـني (كودكـان، نوجوانـان و جوانـان، بزرگـسالان و سالمندان) هم افراد توانا و هم افراد توان ياب (جـسمي، ذهنـي، روانـي و اجتمـاعي) ارائـه مـي‌شـود. رسـيدگي بـه وضعيت اقتصادي اجتماعي افراد براي  كاهش آسيب هاي اجتمـاعي از جملـه پيـشگيري از وقـوع جـرم يكـي از اهداف مددكاري اجتماعي است و اين امر از طريق آگاهي و اطلاع رساني و سپس شناسايي عوامـل آسـيب زا در محله و همكاري با نهاد هاي ذيربط براي كاهش آسيب ميسر است.

 

فصل نخست: کلیات تحقیق

 

1-1-مقدمه:

بحث در ارزش ها وهنجاریهای اجتماعی (اخلاق ) به قدمت تاریخ تمدن وتشکیل شهرها باز می گردد .اگر چه درجوامع ابتدایی نوع دیگری از نظام های ارزش – اخلاقی دیده می شود . اما آنچه مسلم است در همه آنها کما بیش تسامح  و سهل گیری در بعضی موارد وجود داشته است . اگر در مواردی سخت گیری و کیفر بیشتر بوده ناشی از «ظلم نظام حاکم » و یا « نیاز به کیفر شدید » یا برای عبرت «گیر مجرمان» تلقی شده است .در شناسایی انحرافات اجتماعی همواره مشکلات تئوریک و دیدگاهی وجود داشته اند «اصل‌تهمت» و «برچسب» در مقابل اصل برائت، مجرمین را همواره در حالت نامشخص قرار داده اند . از طرف دیگر وجه عمومی توجه به جرم، جرایم اقشار پایین را در بر می گیرد. به همین صورت جز گزارش‌های تاریخی زمان های گذشته جرم، وجنایت زمان حال اقشار «یقه سفید » (قدرتمندان ) پوشیده مانده است .

– شخصیت فردی و عوامل رفتاری مانند  نقصان‌های شناختی مانند ناتوانی در حل مسئله، کنترل رفتار، قضاوت منطقی و ناتوانی در ارزیابی نتایج رفتار و دیگر رفتارهایی که مقدمه رفتارهای پرخاشگرانه است.

– فرصتهای شغلی نظیر  مهارت آموزی و استخدام در پیشگیری از ارتکاب جرم از طریق مددکاری  راهکارهای متعددی وجود دارد؛ مانند راهکارهای مبتنی بر  سطح فردی که توجه آن بر مشکلاتی که ممکن است فرد را در خطر شرکت در ارتکاب جرم قرار می دهد. مددکاری در اولین رویدادهای مجرمامه می‌تواند ارتکاب رفتارهای خشونت آمیز بعدی را کاهش دهد. مجرمان با جرایم جدی و خشونت آمیز اساسا تاریخچه ای بدون ارتکاب جرم در زندگی داشته اند قبل از اینکه اولین جرم جدی خود را مرتکب شوند. سابقه زندگی این گونه افراد اغلب نامطلوب و محیط زندگی پایه های عمیق رفتارهای مجرمانه را در آنان تقویت کرده است. لذا برای رفع نیازهای بهداشتی و اجتماعی  باید با اقدامات هماهنگ شده از طریق مداخلات به موقع و زود هنگام مددکاری میزان ارتکاب جرم را کاهش داد. حتی کاهشی اندک در ارتکاب مجدد جرم این اقدامات را ارزشمند می سازد. این فعالیتها نه تنها تقاضا برای تختهای زندان را کاهش می‌دهد بلکه از نظر اقتصادی و اجتماعی برای قربانیان، خانواده ها و اجتماع تا حد زیادی سود آور است.البته همیشه باید در نظر گرفت که ریسک بازگشت به ارتکاب جرم در مجرمین سابقه دار بالاست لذا در امور بازپروری باید نظارت دقیق و واکنشها ملایم باشد. درمان اولیه در چرخه ای صورت می گیرد که بتدریج توسعه می یابد که هر چه دقیق تر انجام شود از نتایج گران آن کاسته می شود و شانس موفقیت بیشتر است اگر چه همیشه در خصوص حفظ و نگهداری منابع بحث و جدل وجود داشته است.برای کار با مجرمان سابقه دار رویکردی میان نهادی نیاز است که موارد زیر را مورد توجه قرار دهد:

1-2-بیان مسئله:

آسيب هاي اجتماعي و جرائم در تمام جوامع وجود داشته است و در جوامع مختلف براي كنترل و كاهش آ نها و نيز براي مقابله با آن ها برنامه هاي متعددي تدوين و اجرا شده است. جامعه ما نيز از اين قاعده مستثني نيست . شايد به دليل اهميت اين موضوع است كه در اصل 156 قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران نيز به مسئله پيشگيري از وقوع جرم و يا در اصول ديگر (اصل 10 و 29) بر تحكيم بنيان خانواده و حمايت از افراد نيازمند و … تأكيد شده است. آسيب هاي اجتماعي، كجروي ها و جرائم به دليل تنوع و سيال بودن، همواره ثابت نيستند، به همين دليل بايد براي مقابله با آن ها برنامه ريزي مناسب صورت گيرد. انديشمندان علوم اجتماعي معتقدند پديده جرم و كجروي همواره در معرض دگرگوني هاي مداوم و پرتحرك قرار داشته و به طور مستمر شكل هايي متفاوت به خود گرفته‌اند. تمامی کشورها به دنبال ایجاد ثبات و امنیت برای شهروندان خود و بالا بردن کیفیت زندگی برای ایشان هستند. رهنمود های پیشگیری از جرم که توسط نهاد های مرتبط با سازمان ملل تهیه شده، ماحصل سال ها تجربه و کار برای پاسخ به این مشکلات است . این تجارب نشان می دهد که کشورها در صورت بهره بردن از رویکرد های عمل گرا و علمی، می‌توانند گامی مثبت در جهت ساختن جامعه‌ای ایمن بردارند. ناگفته پیداست که چنین رویکرد هایی کاملا متفاوت و کم هزینه تر از پاسخ ها و عکس العمل های سرکوبگرانه و بازدارنده نسبت به جرم خواهد بود.

– شخصیت فردی و عوامل رفتاری مانند  نقصانهای شناختی مانند ناتوانی در حل مسئله، کنترل رفتار، قضاوت منطقی و ناتوانی در ارزیابی نتایج رفتار  و دیگر رفتارهایی که مقدمه رفتارهای پرخاشگرانه است.

1-3- ضرورت و اهمیت موضوع:

1-4- اهداف تحقیق:

الف: هدف اصلی

اهداف فرعی:

 

1-5- سوالات و فرضیه‌های تحقیق:

1-5-1-سوالات:

1-5-2-فرضيه‌ها

 

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

تعداد صفحه : 142

برای دیدن بقیه پایان نامه های حقوق اینجا کلیک کنید

 

ارسال شده در دسته‌ها , , , ,

راهبری نوشته‌ها+ نوشته شده در چهارشنبه 10 خرداد 1396 ساعت 23:58 توسط پایان نامه | | تعداد بازدید : 54

مطالب قبلی

» کسب درآمد از سایتای برون سپاری
» پایان نامه ارشد : جایگاه جا و زمان در فقه و حقوق
» دانلود پایان نامه ارشد: عملکرد مهاربند کمانش ناپذیر و عملکرد لرزه ای مورد استفاده استاندارد 2800 ایران -پایان نامه مقطع ارشد
» gl/l (1177)
» پایان نامه ارشد :نقش دادستان در پیشگیری از بزه دیدگی اطفال و نوجوانان با نگاهی ...
» پایان نامه ارشد درباره:نقش مددکاری اجتماعی در پیشگیری از جرم با نگاه به قانون ...
» دانلود پایان نامه ارشد:بررسی تطبیقی اعاده حیثیت در حقوق کیفری ایران و لبنان
» پایان نامه حقوق با موضوع:بررسی و تحلیل نقش شبکه های اجتماعی بر انحرافات جوانان در ...
» پایان نامه :تحلیل فقهی حقوقی ماده 154 قانون مجازات اسلامی جدید درخصوص مسلوب الاراده بودن ...
» پایان نامه ارشد حقوق با موضوع:قاچاق مواد روانگردان و سياست كيفري ناظر بر آن

صفحات وبلاگ

منوی اصلی

تبلیغات

دسته بندی خبر ها

نظر سنجی

درباره ی ما


آرشیو

پیوند های وبلاگ

امار وبلاگ

امکانات


Powered By
rozblog.com

کلیه ی حقوق مادی و معنوی وبلاگ postac محفوظ می باشد.